בררררר

"גרשוני מבקש לעסוק בנושאים שונים ("הגיגים ומחשבות על כל מיני נושאים" בלשונו), אך בפועל מדובר בבלוג עם גוון פוליטי מובהק, הנותן ביטוי לקול הדתי – ימני" (ירין כץ, אונלייף)

יום שלישי, 20 במאי 2014

תיקוני משחקים #2: תיקון המיזוגניה והאפליה במשחק הכדורסל

כזכור לקוראיי, בפעם האחרונה עסקתי בנושא המשחק הגזעני והמיזוגני שחמט, והצעת התיקון למשחק זכתה להדים רבים ואני מקווה שבקרוב תאומץ על ידי FIDE וארגונים מובילים אחרים בעולם.

כעת נחשפתי בזכות כמה ידיעות בעיתונות למשחק המכוּנה כדורסל, ואין לתאר את הזעזוע שאחז בי משהתבררו לי כמה מכלליו של המשחק. מתברר שהמשחק הזה מדיר נשים באופן בוטה (לא, זריקת עצם של קביעת ליגה נפרדת ל"מין החלש" אינה עומדת בשום קריטריון חוקי כלשהו. האם צריך להזכיר לכם את פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב בכל הנוגע ל"נפרד אבל שווה"?), קיימת בו אפליה מובהקת על בסיס גובה פיזי, והגם שהאפליה המתקנת שננקטת בו לטובת כהי העור נראית לכאורה מבורכת, למעשה ברור שאין היא אלא שידור חוזר של תופעת העבדים של העת העתיקה, אותם גלדיאטורים הנלחמים בזירה לפני השבט הלבן הצופה בנוחות מכיסאו.

 גזענות ומיזוגניה (אילוסטרציה)

לא נותרה בפניי הברירה אלא לנסח כללים חדשים למשחק, בהתאמה לערכינו כחברה שפויה ושוויונית:

* תופסק הדרת הנשים במשחק. כל גבר, אישה, טרנס או קוויר ת/יוכל להשתתף באופן שווה. כמובן יש חשש שהאפליה תימשך בתואנת שווא מיזוגנית מסוג "גברים משחקים טוב יותר", ולכן יש לפעול באופן אקטיבי ולהבטיח שלפחות 2.5 שחקנים מתוך כל חמישייה בכל זמן נתון תהיינה נשים.

* מצג העבדים השחורים המשחקים עבור הלבנים חייב להיפסק מיידית. יש לחייב בכל קבוצה תרכובת שווה בשווה של שחורים, לבנים ומוקה.

* קבוצה על בסיס לאומיות מעודדת יצרים פשיסטיים אפלים. נבחרות לאומיות תבוטלנה, ומועדוני ספורט יחויבו להיות בינלאומיים, חסרי כל שיוך מקומי או אתני.

* כדי להבטיח שהוראת הסעיף הקודם לא תופר, יש להחליף באופן אקראי את שמן, צבען ומקומן של הקבוצות השונות, כך שלא ייווצר מצב של "אוהדים שרופים", מוסד חברתי קיצוני מסוכן מאין כמותו.

* האפליה על בסיס גובה חייבת להיפסק. הסל יונמך בכל משחק כך שיתאים לגובהו של השחקן הנמוך ביותר הקיים.

* גם האפליה על בסיס יכולת פיזית אינה יכולה להימשך. אי אפשר למנוע מנכים, או מסתם חנונים שיושבים כל היום מול המחשב, להשתתף באופן פעיל במשחק. לפיכך ניתן יהיה לקיים את המשחקים גם דרך המחשב, באמצעות לחיצה על חצי מקלדת, הזזת עכבר או שימוש במצמוץ.

* תופסקנה כל החסויות והפרסומות במשחק, המעודדות את דרך החיים הקפיטליסטית הדורסנית. הקבוצות תולאמנה, וכדי שלא ייווצר שיוך אתני הרסני (ראו לעיל), תהיינה בחסות האו"ם, תחת הסוכנות למען השלום בספורט (UNPSA).

* תיאסר גם עצם התחרות בין קבוצות, הנובעת אף היא מיסודות הקפיטליזם החזירי ומשדרת מסרים לא מוסריים לצופים ולשחקנים. המשחק יעבור למשחק של שיתוף פעולה, שבו כל קבוצה מעודדת את האחרת לקלוע כמה שיותר סלים, תוך כדי ריקודי הורה, פולקה או סלסה.

כולי תקווה שהכללים החדשים הללו יצעידו אותנו עוד צעד או צעד וחצי לכיוון חברה צודקת, נאורה, שפויה וליברלית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה